fbpx

Kiedy jest dobry czas na rozpoczęcie kursu?
Czy jest jakaś górna granica wieku?

Przed podjęciem decyzji postawienia swojej stopy za progiem pracowni, często zastanawiamy się jaki powinien być optymalny czas na rozpoczęcie. Czy nie będzie za późno? A co, jeżeli moja szansa jest już przekreślona? Otóż mam dobra wiadomość dla każdego, kto zastanawia się, czy to dobra pora na start. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie nauki, przecież kurs jest niczym innym, jak rozpoczęciem bądź kontynuacją edukacji w danej dziedzinie. Jeżeli zastanawiasz się nad nauką rysunku, trafiłeś w odpowiednie miejsce w odpowiednim momencie. Jeżeli masz ochotę nauczyć się rysować, każdy czas będzie odpowiedni. Pracownia stoi otworem, a w niej zaangażowani prowadzący, zawsze chętni do pomocy. Brayan Tracy mawia: “Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy”.

Co w sytuacji, gdy chcemy przygotować się do egzaminu na architekturę bądź ASP?

Przede wszystkim należy zastanowić się, ile czasu nam zostało do zdawania na wymarzona uczelnię.
Jeżeli są to dwa lata, na spokojnie jesteśmy w stanie zrealizować odpowiednia ilość materiału nawet, gdy na pierwszych zajęciach nie wiemy jak trzymać w odpowiedni sposób ołówek.
Rok również jest optymalnym czasem, by przyjąć odpowiednia ilość wiedzy.
Wszystko tak naprawdę zależy od naszych chęci i motywacji. Jeżeli głęboko wierzymy, że damy radę nauczyć się materiału i oczywiście adekwatnie do tego pracujemy, to sukces mamy w zasięgu ręki.
Co jeżeli zostało mniej czasu?
Przede wszystkim na wstępie nie rozważamy najczarniejszego scenariusza, wytrwałość i sumienna praca prowadzą na szczyty osiągnieć. Oczywiście, może nas to kosztować trochę więcej stresu i mniejsza dawkę snu, jednak należy pamiętać, że tylko dzięki wytrwałości osiągniemy cel.
Prosty przykład. Na zajęcia przychodzi osoba, która miała już styczność z rysunkiem i osoba która zaczyna od podstaw.
Pierwsza z nich nie jest wystarczająco zaangażowana rysując jedną pracę miesięcznie, druga pracuje rzetelnie, wykonując absolutne maksimum, dając z siebie pełne zaangażowanie.
Kto szybciej osiąganie efekt ?
Odpowiedz jest prosta. Osoba numer 2, która daje z siebie wszystko, nadrabiając wcześniejszy brak umiejętności.
Tak więc czas jest pojęciem względnym.
Oczywiście nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę i pracować sumiennie przez cały okres kursu.
 

Nasówa się pytanie, czy jest jakaś górna granica wieku ?

Oczywiście ze nie. Nie można być za starym na realizowanie swoich marzeń. W życiu zawsze znajdzie się chwila na rozwój pasji. Często spotykamy się z rozmaitymi wymówkami opierającymi się właśnie na wieku. Problem tkwi gdzie indziej – w braku motywacji. Nie jest ważne czy mamy 15 lat czy 60 lat, jeżeli naprawdę czegoś chcemy powinniśmy do tego dążyć, niezależnie od ilości lat które mamy już za sobą. Nikt za nas nie podejmie decyzji, sami kształtujemy własna przyszłość. Lepiej spróbować niż za parę lat zastanawiać się dlaczego nie podjęłam wyzwania? Co stało na przeszkodzie? Pewnie każdy z nas zna przypadki, w których dana osoba mimo wszelkich przeciwności losu pokonuje słabości i dochodzi do wyznaczonego przez siebie celu.

Podsumowując, nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie kursu. Jeżeli naprawdę chcesz nauczyć się rysować i poznać artystyczne osoby podzielającego twoje pasje, nic nie stoi na przeszkodzie.
 
Znalazłeś się w idealnym miejscu i odpowiednim czasie .