fbpx

Szukamy inspiracji

Zacznijmy od zadania sobie pytania: Czym tak naprawdę jest inspiracja? Władysław Kopaliński inspirację opisuje jako pewien rodzaj uczucia czy siły, zdolnej do wprawiania nas w ruch i trwania w obranym kierunku. Może jest to pewnego rodzaju natchnienie? A może zachęta do działania? Przecież bez zbawiennego wpływu inspiracji raczej nie mogłaby istnieć znana nam kultura oraz słynne dzieła sztuki. Jak powszechnie wiadomo, wielcy artyści zmagali się z jej brakiem. Wielokrotnie podejmowali próbę odnalezienia zapału do działania, często bezskutecznie. Jak nie powtórzyć ich błędów i nie trwać w braku motywacji? Istnieje wiele rzeczy, które potrafią nas zainspirować. Czasami może to być niesamowite dzieło sztuki, innym razem zaś bohaterski czyn lub wypowiedź uznanego autorytetu. Odsłaniają one przed nami nowe możliwości i pokazują ukryte drogi, którymi warto podążać. Zatem do dzieła! Poniżej sprawdzone sposoby na to , w jaki sposób poradzić sobie z brakiem weny twórczej.

Natura

Bywają dni w których tracimy chęci do działania i stoimy bezskutecznie w martwym punkcie. Nic bardziej mylnego. Wystarczy rozejrzeć się dookoła. W naszym otoczeniu jest wiele zaskakujących rzeczy na które nie zwracamy uwagi w ciągłym biegu dnia codziennego. Zatrzymajmy się na chwile. Posłuchajmy muzyki, wróćmy wspomnieniami do momentu kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy ulubioną piosenkę. Wyjdźmy na spacer do lasu i zwróćmy uwagę na piękno natury. Usiądźmy, podziwiajmy a natchnienie przyjdzie szybciej niż nam się wydaje.

Pinterest - przydatna strona

Czym jest ta ułatwiająca życie aplikacja? Dlaczego akurat ona? Wielokrotnie mamy ochotę stworzyć coś ciekawego, podejmujemy próby i stwierdzamy, że to nie ma sensu. W takich sytuacjach warto sięgnąć do sprawdzonej strony która pomoże przezwyciężyć kryzys twórczy. Wpisujemy słowo które nas interesuje, a wyszukiwarka dopasowuje zdjęcia które mogę sprostać naszym wymaganiom. Łatwe, przyjemne i zaskakująco dobre. Pomaga za każdym razem. Ma jeden defekt-niesamowicie wciąga.

Literatura

W życiu są momenty w których warto zwolnić i dać sobie chwile na złapanie oddechu. Są dni w których świat staje się szary i ponury, popadamy w rutynę. To znak żeby odpocząć i złapać za książkę. Zapisane w nich cytaty nie tylko motywują do działania, ale są również inspiracją. Dzięki temu można odnaleźć w sobie sile i chęci do działania .Ulubione słowa nie tracą na wartości, a czytane w różnych okresach nabierają nowych znaczeń.

Filmy i seriale

Podobnie jak w przypadku książek, szklany ekran również motywuje nas do działania. Historie w nich przedstawione potrafią okazać się bardzo pomocne w obliczu wyzwania i baraku chęci do działania. Piękno fauny i flory może być natchnieniem dla nowego dzieła sztuki.

Rozmowa

Codziennie spotykamy na swojej drodze ludzi, czasami zwykłych, przeciętnych, czasami z niesłychaną charyzmą. Warto poznać historie innych osób by dać się zainspirować. Posłuchać opowieści o sukcesach i porażkach, które są nieodłączną częścią naszego życia. Każda historia może mieć odzwierciedlenie w postaci naszego własnego dzieła.