fbpx

Studia związane z rysunkiem.

Mowa tutaj o studiach architektonicznych , ale nie tylko. Ogólnie wiadomo , że ludzie posiadają różne talenty . Człowiek, dobrze rysujący raczej nie odnajduje się w dziedzinach matematycznych, a nauczyciel fizyki nie jest posądzany o umiejętność malowania czy też zdolności plastyczneJednak  studiowanie Architektury wymaga wszechstronności. Architekt powinien potrafić: 

-pracować z różnymi programami 

-wykorzystywać swoją wyobraźnie i tworzyć kreatywne prace 

-wykonywać pracę sumiennie i rzetelnie. 

Aby dobrze przygotować się do studiów , nie wolno zapomnieć o konieczności opanowania umiejętności rysunku. Należy pamiętać o perspektywie i poprawnym konstruowaniu w celu ukazania przestrzeni.

Studiując architekturę, nie będziemy uczyć się wyłącznie matematyki czy fizyki, to wszechstronny kierunek, na którym zaczerpniemy dawkę wiedzy również między innymi z dziedziny malarstwa i historii, a pozostałe przedmioty ściśle związane z Politechniką będą mniej ważne od projektowania.

 Jeżeli uczęszczasz na kurs rysunku architektonicznego lub zajęcia z rysunku, pomocą służą zaangażowani asystenci, którzy chętnie odpowiedzą na parę pytań.

 Na tym szczególnym kierunku, dużą wagę przykłada się do rysunku odręcznego. W obecnych czasach zapominamy jak ważna jest umiejętność odręcznego narysowania detalu, czy też wstępnej koncepcji projektu. Sam egzamin jest w formie pracy ręcznej, a pierwszy rok studiów opiera się na podtrzymaniu umiejętności rysowania za pomocą ołówka czy też cienkopisu. Na niektórych przedmiotach warto zaopatrzyć się w rapidograf. 

Oczywiście wiedza w zakresie budownictwa i konstrukcji jest równie ważne.

 

Na studiach architektonicznych, a także w późniejszej pracy w zawodnie warto zapatrzyć się w programy komputerowe ułatwiające wykonywanie projektów.

W dobie XXI w. większość prac powstaje za pomocą programów komputerowych, które mają na celu ułatwić nam wykonywanie twórczości. Te narzędzia umożliwiają  wykonanie całego projektu począwszy od stworzenia wstępnej koncepcji i rzutu, kończąc na wizualizacjach. 

 Jeżeli opanujemy odpowiednie programy, jesteśmy w stanie rozwijać się również w projektowaniu gier komputerowych.

Studenci architektury to także osoby rozwijające się w dziedzinach technicznych jak i plastycznych, podobnych jak na ASP . Późniejsza droga kariery zależy od  tego czy wybiorą pracę w zawodzie, czy może zdobędą się na projektowanie gier. Częstym wyborem jest architektura krajobrazu , bądź architektura wnętrz.  Jeżeli zainteresował Cię domin wrocław kurs rysunku i uczęszczasz na zajęcia, prowadzący chętnie przybliżą Ci temat.

Oczywiście można skupić się na kierunkach mniej technicznych związanych z bawieniem się barwą i wszechstronnością w rysunku. Dobrym przykładem będzie urbanista czyli planista przestrzenny. Natomiast wybierając drogę bardziej artystyczną warto poszerzyć wiedzę z dziedziny malarstwa. Kursy rysunku wrocław przybliżą Ci temat, a ludzie tam uczący pomogą w opanowaniu potrzebnego materiału.

Sprawdź ofertę wrocławskiej szkoły rysunku: