fbpx

Rozwiń swoją kreatywność w 5 krokach.

Kreatywność jest najbardziej poszukiwaną cechą w śród artystów. Postawa twórcza, która pozwoli spojrzeć w różnych wymiarach na już istniejące wyobrażenie o własnym dziele może być zaskakująca. Przecież każdy z nas posiada pewną dozę kreatywności, która może być rozwijana. Pamiętaj, że myślenie pomaga wydobyć z naszego wnętrza bogactwo, które pomoże tworzyć zaskakujące dzieła, zwłaszcza kiedy jest kreatywne.

1. Szukaj inspiracji.

Staraj się mieć otwarty umysł, ćwiczyć swoją uważność, szukać pomysłów nawet w najbardziej trywialnych sytuacjach, np. wycieczce rowerowej . Dobry artysta wie, że nic nie bierze się z niczego. Praca twórcza do pewnego stopnia zawsze oparta jest na tym, co było wcześniej. Przestań na siłę próbować tworzyć coś z niczego i otwórz się na cudze wpływy, zamiast od nich uciekać. Nie chodzi o plagiat, lecz o czerpanie z inspirujących przykładów – dzieł lub osób – jako punktu wyjścia dla własnych dzieł . Wzoruj się na wszystkim , co rozbudza inspirację lub karmi wyobraźnię. Wybierz tylko to, co bezpośrednio Cię poruszy. Dzięki temu Twoja praca będzie autentyczna .

2.Popełniaj błedy.

Jeśli chcesz być bardziej kreatywny, generuj więcej pomysłów i podejmuj możliwie dużo prób. Eksperymentuj, wyciągaj wnioski i ucz się na błędach. Niech porażka i niepowodzenie będą dla Ciebie nauką i kolejnym krokiem do sukcesu. Pobaw się — nie licz się z czasem. Zapomnij się. Meandruj. Nigdy nie wiadomo, dokąd cię to zaprowadzi. 

3.Nie odkładaj na potem, noś szkicownik.

Być może boisz się zacząć. To normalne. Wiesz co? Zacznij od razu, cokolwiek ma to być, a już „w trakcie” będziesz odkrywać własną tożsamość, swój talent, swoje powołanie. Tworzenie i wykonywanie pracy pozwala zrozumieć siebie. Jesteś gotowy. Zacznij coś tworzyć. Twoja twórczość nie musi być idealna.

4.Bądź zorganizowany.

Gdy słyszysz słowo “geniusz”, to przed oczyma pojawia Ci się zapewne chaotyczny artysta z potarganymi włosami i jeszcze mniej uczesanymi myślami. Nic bardziej mylnego! Zamiast biernie patrzeć z boku na dzieła sławnych artystów ,zacznij rozwijać twórcze myślenie. Ile cierpliwości musi mieć malarz , zanim namaluje swoje dzieło, ale ratuje go na co dzień dobra organizacja pracy oraz determinacja. Kreatywna osoba musi być nie tylko szalona, ale i dobrze zorganizowana, przede wszystkim świadoma swojej własnej kreatywności.

5.Rób prace i dziel się nimi.

Twórz dobre prace i dziel się nimi z ludźmi. Kiedy ujawniasz jak wygląda Twoja praca i zachęcasz ludzi do zapoznania się z nią masz okazję się czegoś nauczyć. Przekazywanie innym swoich prac, a nawet swoich przemyśleń, pozwoli ci otrzymywać feedback i dobre pomysły.

Sprawdź ofertę wrocławskiej szkoły rysunku: