fbpx

Odpowiednie farby i markery-jak je wybrać?

Początkowo rozpoczynając zajęcia z rysunku wybieramy ołówek, jednak w pewnym momencie warto sięgnąć po inne narzędzia, dzięki którym będziemy w stanie zadecydować o naszej ulubionej technice wykonywania prac. W wyborze pomoże szkoła rysunku Domin, a właściwie to asystenci, którzy czekają w pracowni. Dla jednych odpowiednie będą kredki, dla drugich tusz. Niektórzy pokuszą się na markery, a niektórzy na farby- drugą opcję wybiorą w szczególności uczęszczający na kurs rysunku ASP. Pierwszym krokiem w danej dziedzinie jest zaopatrzenie się w odpowiednie rzeczy umożliwiające tworzenie. Jak wybrać je rozsądnie? Poniżej wskazówki dotyczące farb i markerów. 

1.Markery

Narzędzie, które powszechnie zostało uznane za niewybaczające błędów, jednak szkoła rysunku Wrocław pozwoli na rozwianie wszelkich trudności. Wystarczy odpowiedni wybór i odpowiednie przygotowanie teoretyczne. Przede wszystkim wchodząc do sklepu nie możemy dać się ponieść fantazji i kupować zbędne nam kolory których nigdy nie użyjemy. 

Jeżeli mamy ograniczony fundusz, bądź nie chcemy tracić majątku na technikę, jeszcze przez nas niewypróbowaną wystarczy mały przemyślany zestaw. Dodatkowe zajęcia z rysunku umożliwiają przemyślane zakupy, ponieważ asystenci zawsze służą pomocą i dobrą radę, wystarczy zapytać. Kurs rysowania Wrocław zapewnia wszelką wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Podczas wyboru powinniśmy kierować się jakością danego produktu jak i przede wszystkim wygodą. Markery o dwóch końcówkach, umożliwiających precyzyjniejszą a niekiedy szybszą pracę są przydatną opcją. Dodatkowym plusem będzie rozmaita barwa kolorów w ofercie danej marki. Odpowiednią firmą są promarkery Winsor&Newton, w swoim asortymencie posiadają standardowe markery jak i takie z pędzelkiem. Dobre będą także markery z Tigera sprzedawane od razu w odpowiednio dobranych zestawach kolorystycznych. 

Rozpoczynając przygodę z wyżej wymienioną techniką warto zastanowić się co lubimy rysować, czy są to nowoczesne budynki, portrety, a może geometria ? Domin Kurs rysunku na pewno pomoże znaleźć odpowiedź. Następnie wybieramy odpowiednią dla nas gamę. W zależności od tematu mogą być to przykładowo, odcienie beżu, brązu , niebieskiego. Jeżeli nie umiemy określić się w temacie ,można zainwestować w zestaw szarości. Zawsze przydatny. Potwierdzą to asystenci prowadzący zajęcia z rysunku.

 

2. Farby

Oczywiście wiele zależy od tego jakim rodzajem farb zdecydujemy się malować. Na pewno wiele odpowiedzi znajdziemy kiedy udamy się na kurs malarstwa Wrocław ASP. Po pierwsze warto zapoznać się z nimi pod kątem teoretycznym. Nie warto inwestować w wielkie zestawy farb akrylowych, akwarelowych czy też olejnych, kiedy nie jesteśmy pewni czy warto kształcić się w tej technice. Opłacalne jest zapatrzenie się w kilka farb różnego rodzaju , dzięki którym sami poczujemy różnice w malowaniu. Na początku należy zastanowić się co będziemy malować, krajobraz, portret, może martwą naturę? Odpowiedź znajdziecie na zajęciach z rysunku. Przemyślany wybór kolorów również będzie plusem. 

Farby olejne w porównaniu do reszty schną bardzo długo, ale mają lepsze
krycie, polecaną marką są Talens Van Gogh i Renesans.

Akryle to farby powszechnie uważane za tańszą wersję olejnych, jednak malowanie nimi jest dużo prostsze, dodatkowo schną dużo szybciej. Polecanymi markami są Talens Amsterdam bądź Renesans. 

Z kolei dzięki farbą akwarelowym uzyskamy obraz subtelny o
zwiewnej kolorystyce. Jest to nanoszenie rozcieńczonych pigmentów na kartkę,
więc nie daje możliwości dokonywania poprawek. Polecaną marką są Gansai Tambi i
Talens Vang Gogh.