fbpx

Noś szkicownik przy sobie-wytłumaczymy Ci dlaczego.

Pablo Picasso mawiał “Maluję, co widzę”

Dzięki szkicowaniu zwiększamy swoją kreatywność, większość z nas żyje w ciągłym biegu, często nie mamy czasu na rozłożenie wielkiego formatu przed sobą i narysowania pracy o której myślimy. Odkładamy nasze pomysły na później i zajmujemy się sprawami które wymagają mniejszej ilości wysiłku, sprawami bardziej dostępnymi, a inspiracja może pojawić się w każdym momencie. Z pomocą przychodzi nam osobisty szkicownik, który zmieści się w każdym plecaku i na każdym stole. Wystarczy format b5,aby zacząć rysować.

 

Świetna nauka rysunku.

Proces tworzenia to swego rodzaju parabola. Raz jest lepiej, raz gorzej. Jest takie powiedzenie, że każdy ma 1000 nieudanych rysunków w sobie i musi je wypuścić na zewnątrz. 

Dlatego szkicownik jest swoistego rodzaju dziełem tworzenia naszych wizji połączonych z możliwością nauki. 

Jest otwartą księgą, w której w swojej niedoskonałości uczymy się doskonalić naszą kreskę.

Codzienne rysowanie to świetny sposób na relaks i odpoczynek, szkicownik można zabrać wszędzie, a na rysunek czasem wystarczy kilka chwil. Warto posiadać dwa szkicowniki, jeden na eksperymenty, drugi na bardziej przemyślane prace.

Pozwól sobie na regularne sesje swobodnego szkicowania. Nie każda praca musi być najlepszą jaką wykonałeś i zapewne nie każda będzie dziełem sztuki, ale właśnie o to chodzi, dzięki temu uczymy się na błędach.

Dużo szkicowania, mniej myślenia i planowania , to jest prawdziwy ocean Twojej twórczości.

Postaraj się rysować codziennie.

Nie gloryfikuj swoich prac, zacznij po prostu rysować.
Nie skupiaj się ani na dobrych pracach, ani na tych złych. 
Twórz rysunki w dużych ilościach, a zaczniesz się rozwijać. Nie bój się błędów, szkicownik na to pozwala.
Czasem potrzebnych jest kilka prób. Móc zacząć od nowa, to tworzyć dzieła bardziej doskonałe. Szkicowanie pozwala na rozwój wyobraźni, na uchwycenie chwili, która może trwać w swej doskonałości nieskończonego dzieła. Spójrz raz na jakiś czas na swój rysunek pod odpowiednim kątem, z pewnej odległości i sprawdź, czy wszystko z nim w porządku. Tak po prostu. Przecież każdy rysunek zaczyna się od pomysłu, następnym krokiem jest przelanie myśli na papier, a myśli mogą być bardzo inspirujące.
Postaraj się nosić szkicownik ze sobą dokładnie wszędzie i pozbądź się bariery wstydu wyjmowania go i rysowania. Bądź wytrwałym rysownikiem. Kluczem do sukcesu jest zawsze wytrwałość i systematyczność. Dzięki niewielkiemu formatowi jesteśmy w stanie stworzyć prace o każdej porze dnia i nocy, np. w ulubionej kawiarni, przy ulubionej kawie.
 
“Gdy przychodzi natchnienie, zastaje mnie przy pracy “. To powiedzenie Pablo Picasso najlepiej oddaje słuszność posiadania szkicownika, który pozostanie księgą naszych inspiracji, w której oddajemy część naszej duszy powiązanej z tym, co dzieje się wokół nas i ma związek z naszymi emocjami.
Bądźmy doskonali w naszych małych, może mniej doskonałych dziełach.