fbpx

Najlepsze materiały i narzędzia do nauki rysunku dla dzieci: przewodnik dla rodziców i nauczycieli

Rysowanie to czynność, której prędzej czy później podejmuje się każde dziecko. Niektóre z młodych osób przejawiają szczególne zainteresowanie rozwijaniem swojej twórczości, a rysowanie szybko staje się ich wielką pasją. Jak zadbać o to, aby nasze dziecko dostało odpowiednie wsparcie oraz materiały potrzebne do rozwijania talentu? Sprawdź nasz przewodnik dla rodziców i nauczycieli młodych artystów!

Zadbaj o odpowiednie przybory rysunkowe ​

Na szkolnych lekcjach plastyki dzieci często używają różnych mediów malarskich i rysunkowych. Dlatego w domu zawsze znajdzie się przybór, którym można tworzyć. Zawsze znajdzie się kilka ołówków, kredek ołówkowych, świecowych, albo farby plakatowe. Warto jednak przyjrzeć się nieco jakości narzędzi, których do rysowania używa nasze dziecko. Często przybory typowo szkolne mają gorszą jakość od przyborów dla rysowników. Pogorszona jakość niektórych mediów nie tylko jest frustrująca dla artysty podczas pracy, ale może również uniemożliwić osiągnięcie efektów, które można osiągnąć posiadając lepszej jakości przybory. Dobrym przykładem są kredki – najbardziej popularne, grube kredki Bambino okazują się pracować dużo gorzej niż kredki rysunkowe z Derwent. Zmiana kredek może zdecydowanie podnieść przyjemność z pracy oraz jakość skończonego rysunku, a wycieczka do profesjonalnego sklepu plastycznego na pewno będzie ekscytująca dla naszej pociechy.

Zadbaj o inspirację

Dzieci są bardzo twórcze i mają bujną wyobraźnię, ale nie oznacza to, że nie warto jej stymulować. Poszukajcie razem z młodym twórcą artystów, których prace mu się podobają, zorganizuj wyjście na wystawę lub zakup artbook danego artysty. Pomyśl też, z jakich innych źródeł Twoje dziecko może czerpać rysunkowe inspiracje. Może ulubiona kreskówka młodego artysty została wydana również w wersji komiksowej? Warto rozszerzać horyzonty naszych dzieci, a przy okazji samemu dowiedzieć się trochę więcej o artystycznym świecie i zobaczyć nowe, ciekawe rzeczy. W końcu dziecko samo zacznie szukać coraz to nowych inspiracji.

Materiały edukacyjne do samodzielnej nauki rysunku - jak je znaleźć?​

Jeśli sami nie rysujemy, często trudno określić nam jakość materiałów, z których uczy się nasze dziecko. Ogólnodostępnych źródeł wiedzy o rysunku jest wiele – od książek po filmy na YouTube. Jak sprawdzić, czy te materiały są wartościowe i czy pomogą naszemu dziecku się rozwijać? Przede wszystkim sprawdź autora – osobę, która wydała książkę lub nakręciła film. Zobacz, jak wyglądają prace tej osoby, czy można znaleźć rysunki lub opinie osób, które uczyły się na podstawie stworzonych przez nie materiałów. Weryfikacja źródeł jest bardzo ważna, nawet w dziedzinach artystycznych. Warto samemu odkrywać nowe źródła wiedzy i zachęcać młodego artystę do tego samego.

Profesjonalne zajęcia z rysunku we Wrocławiu - rozważ zapis na kurs rysunku!​

Weryfikowanie źródeł wiedzy i pomoc w rozwijaniu twórczości młodego artysty mogą nas z czasem przerosnąć. Z pomocą przychodzą profesjonalne szkoły rysunku, które oferują kursy dla dzieci. We Wrocławiu znajdziesz Szkołę Rysunku i Malarstwa Domin: https://nauka-rysunku.eu/, w której znajdziesz zajęcia odpowiednie dla młodego artysty. Pracując w grupie rówieśników, dzieci mogą wymieniać się doświadczeniami, pokazywać sobie swoje rysunki, dyskutować o nich i inspirować się nawzajem. Zachęcenie dziecka do dołączenia do rysunkowej społeczności nie tylko przyśpieszy jego rozwój, ale również sprawi, że będzie on dużo bardziej przyjemny.

Wspieranie dzieci daje młodym artystom niesamowicie dużo motywacji do kontynuowania nauki rysunku. Biorąc czynny udział w zainteresowaniach dziecka – rysując razem z nim, szukając wspólnie inspiracji czy proponując udział w zajęciach z rysunku – pomagamy młodemu artyście wykorzystywać swój pełny potencjał i zachęcamy do dalszego rozwoju.

Sprawdź ofertę wrocławskiej szkoły rysunku:

Do zobaczenia na zajęciach