fbpx

Kredka i marker-łączenie technik

Podczas testowania różnych technik rysunkowych i poszukiwania odpowiednich dla nas narzędzi do wykonywania prac, zaczynamy wykorzystywać swój zasób umiejętności na inne sposoby. Stosując nabytą dotychczas wiedzę, zaczynamy łączyć ze sobą poznane techniki. Tworzymy nowe obrazy które inaczej odbieramy. Często sięgając po marker podczas wykonywania rysunku stwierdzamy że nie jest ona skończona, że czegoś w niej brakuje. Dobrym wyborem będzie sięgniecie po kredkę która dopełni naszą pracę, dodatkowo ją urozmaicając. Domin kurs rysunku wrocław pokaże Ci jak jej używać.

Połączenie markera i kredki to coraz częściej wybierana opcja. Idealne rozwiązanie do tworzenia fotorealistycznych portretów, bądź do przedstawienia studium samochodu, materiału  z którego został stworzony. Używania tego narzędzia nauczą Cię prowadzący, wystarczy udać się na kurs rysunku ASP bądź kurs rysunku architektonicznego.  Podkład z markera sprawi, że plama będzie jednolita , natomiast kredka nada wyraźniejszego i gładszego przejścia kolorów.  Warto również zaopatrzyć się z biały żelopis który nada wyraźnego refleksu światła. Tego wszystkiego dowiesz się uczęszczając na zajęcia z rysunku.

Marker w tym wypadku służy za bazę, stanowi podkład naszej pracy.  Nim właśnie zaczynamy tworzyć. Najlepiej na start zaopatrzyć się w jedną bądź dwie gamy kolorystyczne które ułatwią nam tworzenie. Dobrze sprawdzą się Promarkery które można od razu zakupić w zestawach, tańszym i prawie tak samo dobrym rozwiązaniem będą markery z Tigera. Nie warto przed sprawdzeniem techniki kupować kolorów skrajnie różnych od siebie, których nie wykorzystamy w późniejszym czasie. Na początku wystarczy spójny, mały  zestaw, z którego przydatny będzie każdy kolor. Miejmy na względzie że to narzędzie lubi szybko wysychać. 

Kredki będą stanowić dopełnienie i wykończenie naszej pracy. Najlepiej zaopatrzyć się w kolory spójne do wybranych markerów. Na start w miarę możliwości warto zainwestować w Derewnta , Winsor & Newton też będą dobrym rozwiązaniem. Natomiast tańsza opcja to KOH-I-NOOR.

Gdy mamy już skompletowane swoje narzędzia, czas przejść do działania. Jeśli nie masz doświadczenia z markerami, bądź z kredkami, na start wybierz proste formy które ułatwią Ci rysowanie. Jeżeli uczęszczasz na kurs rysunku Wrocław , asystenci wytłumaczą Ci krok po kroku co powinieneś robić. Nie wybieraj od razu rozbudowanego krajobrazu bądź fotorealistycznego portretu. Dobrym rozwiązaniem będą owoce. Prosty kształt i forma zachęcą do działania. Jeżeli zdecydowanie od rzeczy martwych wolisz rysować ludzi, poszczególne elementy twarzy też się sprawdzą. Na start warto wybrać mniejszy format. Tworzenie pracy za pomocą kredki i markera to długotrwałe wyzwanie. Po wybraniu odpowiedniej dla nas referencji warto zacząć od delikatnego zarysu formy, najlepiej kredką. Asystenci prowadzący zajęcia z rysunku chętnie wytłumaczą Ci wszystko krok po kroku. Następnie sięgamy po marker i tworzymy bazę koloru. Najlepiej omijać miejsca które finalnie mają odbijać największą ilość światła. Po stworzeniu odpowiedniego „podkładu” i zadowalających przejść markerem możemy przejść do nakładania kredki. Ważne aby wzorować się na referencji i kredką podkreślać najważniejsze miejsca na pracy. Kolory powinny być spójne i dopełniać prace. Tak nałożony walor sprawi że przejścia będą płynne. Na sam koniec warto podkreślić refleksy świetlne wcześniej wspomnianym długopisem żelowym.