Architektura-przygotuj się do egzaminu.
Architektura, w obecnych czasach jest jednym z najbardziej obleganych kierunków studiów, dającym możliwości pracy i rozwoju na wielu płaszczyznach, również międzynarodowych. Aktualnie coraz więcej młodych ludzi deklaruje chęć pracy właśnie w tym zawodzie. Jednak zanim zaczniemy studiować i pogłębiać zakres wiedzy z interesującej nas dziedziny, przed nami egzamin z rysunku, który (choć wcale nie taki straszny) niejednemu kandydatowi spędza sen z oczu. Poniżej kilka porad jak lepiej przygotować się do niego i zapomnieć o stresie.
1.Regularnie rysuj.
Zacznijmy od podstaw, jeżeli chcesz zdać egzamin z rysunku, musisz rysować ! Niestety droga na skróty nie istnieje. Wykonywanie odpowiedniej ilości prac pomaga w ćwiczeniu ręki i kształtowaniu kreski. Na początku swojej przygody, zacznij od podstaw, następnie stopniowo zwiększaj poziom trudności. Nie zatrzymuj się na tym co już umiesz. Oczywiście, tak jest prościej, ale mniej efektywniej. Noś szkicownik zawsze przy sobie i wykonuj kilka drobnych prac dziennie. Nie każdy rysunek musi być dziełem sztuki. Czasami zwykły szkic wystarczy, aby po prostu poćwiczyć. Dodatkowo przydatne będzie wykonanie tematów z ubiegłorocznych egzaminów. Niektóre potrafią zaskoczyć. Szukaj inspiracji, na początku pomyśl jak zrealizowałbyś dane zagadnienie. Wykonaj poglądowe szkice, a następnie podejmij się pracy na większym arkuszu. Ustaw odpowiedni czas i działaj!
2.Pamiętaj o kompozycji.
Kadrowanie to podstawa dobrej pracy, w wielu miastach egzamin bazuje na „wyobraźni”. Musimy sami zakomponować kartkę w odpowiedni sposób, przyciągając przy tym obserwatora. Należy zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami :
– w którym miejscu umieścić główny element , aby zainteresować odbiorcę ,
– gdzie powinny znajdować się kluczowe elementy.
Z taką znajomością tematu nasza praca będzie trafniejsza w odbiorze . Należy pamiętać o paru regułach. Pierwsza i najważniejsza
-nie umieszczaj głównego elementu centralnie na środku rysunku. Wtedy zainteresowanie pracą, ulegnie pogorszeniu.
3.Nie zapominaj o anatomii.
4.Podejdź do egzaminu wcześniej.
Jeżeli do twojego egzaminu zostało więcej czasu, niż rok, podejdź do niego wcześniej. Nie bój się, że nie jesteś odpowiednio przygotowany, przecież i tak jeszcze nie zaczynasz swojej przygody na wybranej uczelni. Dzięki takiemu sprawdzianowi opanujesz stres i zmierzysz się sam ze sobą. Poznasz warunki egzaminacyjne i dowiesz się nad czym w szczególności warto popracować.
5.A co ze wstawiaczami?
Czasami dobry pomysł i nienaganne wykonanie nie wystarczy, by Twoja praca wybiła się z tłumu. Musimy pamiętać o elementach przyciągających obserwatora. Co zrobić, by wykazać skalę i wielkość? Aby nadać pracy historię? Aby urozmaicić pracę? Dobrze zakomponowane otoczenie przyciągnie oko ludzkie. Zastanów się nad tym wcześniej, wybierz odpowiednie dla siebie elementy i narysuj je przed terminem egzaminu, aby być lepiej przygotowanym i mniej zestresowanym. Niewątpliwie. Zastanów się nad tym wcześniej, wybierz odpowiednie dla siebie elementy i narysuj je przed terminem egzaminu, aby być lepiej przygotowanym mniej zestresowanym. W opanowaniu tej sztuki pomocni będą asystenci Domina, którzy z uśmiechem powitają Cię w progach pracowni.
Sprawdź ofertę wrocławskiej szkoły rysunku: