fbpx

Dzieci charakteryzują się odwagą, spontanicznością i nieograniczoną fantazją. To te cechy są ich największymi atutami i skarbem, który chcemy pielęgnować, by zachowały go w sobie jak najdłużej. Młodzi artyści bardzo szybko mogą znudzić się powtarzaniem tych samych ćwiczeń. Dlatego warto je urozmaicać, proponując nowe opcje oraz podwyższając ich poziom trudności.

Rozwijanie umiejętności artystycznych

Dzieci są wspaniałymi artystami, którzy nie przejmują się estetyką dorosłych. W każdej grupie wiekowej znajdują się młodzi rysownicy, malarze, którzy uwielbiają tworzyć i iść za swoją intuicją. Warto nie gasić a podsycać w nich to pragnienie. Nabyte w dzieciństwie umiejętności artystyczne przydadzą się w późniejszych latach życia. W szkole ułatwią pisanie, a później uplastycznią postrzeganie świata i uwrażliwią na nieskończone pokłady kreatywności.

Jeśli masz w domu młodego artystę, który idzie jak burza, stawia coraz to wyższe wymagania, co do możliwości i trudności rysunków, warto przekazać go w ręce fachowców. Dobrym wyborem będzie nauka rysunku dla dzieci we Wrocławiu, gdzie pozna innych rysowników i rozwinie nabyte umiejętności.

wroclaw-kurs-rysunku-dziecko

Ćwiczenia rysunkowe — co zaproponować młodemu artyście?

  1. Zeszyty rysunkowe ze szlaczkami i kolorowankami

Warto korzystać z różnych pomocy rysunkowych. Dzisiejszy rynek rysowniczy proponuje między innymi zeszyty rysunkowe. W nich znajdziesz proste ćwiczenia, które świetnie sprawdzą się na początek. Usprawnią i uelastycznią ruch ręki dziecka. Dzięki szlaczkom, rysowaniu po linii czy kolorowaniu, będzie ono lepiej panowało nad tym, co robi, nad swoją techniką i intensywnością użytych kolorów.

  1. Szablony i obrysy

Umiejętność nadawania odpowiedniego kształtu przedmiotom także można ćwiczyć. Warto zaproponować dziecku odrysowywanie przedmiotów lub korzystanie z szablonów. Nada się wszystko! Od domowych sprzętów jak szklanki, garnki, piloty, po rzeczy bardziej specyficzne jak szczotki czy koła zębate.

  1. Wspólny obraz

Dobrą artystyczną i kreatywną atrakcją będzie wspólna zabawa z rodzicami lub rówieśnikami. Można zacząć od jakiegoś mało precyzyjnego i ogólnego obrazka lub od pustej kartki. Zadaniem uczestnika zabawy będzie dorysowywanie kolejnych elementów, a w wersji z pustą kartką — obrazek będzie powstawał wspólnymi siłami.

  1. Barwy i faktury

Jeśli widzisz, że dziecko uwielbia kolory, warto pokazać mu ich możliwości – mieszanie, łączenie. Można również wskazać różnice w fakturze. Zamiast pędzli – weź gąbkę i potnij ją na mniejsze kawałki. Dziecko będzie mogło porównać techniki i ślady po wykorzystaniu różnych narzędzi. Świetnie sprawdzi się też wydmuchiwanie kolorowych farb przez słomki.

  1. Natura tkwi w szczegółach

Dobrze też pokazywać dzieciom inspirację w naturze. Mogą rysować znane im rośliny czy zwierzęta. Niech zwracają uwagę na szczegóły — przyniosą one ogrom radości.

Nauka rysunku dla dzieci Wrocław — pozwól dziecku ponieść się fantazji

Domowe rysowanie może z biegiem czasu okazać się niewystarczające. Wtedy warto rozejrzeć się za profesjonalnym kursem rysowania. Nauka w grupie rówieśników pod okiem fachowca da świetne efekty i urozmaici możliwości. Zapoznaj się z ofertą szkoły rysunku we Wrocławiu https://nauka-rysunku.eu/