fbpx

Łączenie nauki z zabawą: jak uczynić kurs rysunku dla dzieci atrakcyjnym i efektywnym?

Rysowanie to pasja często spotykana wśród dzieci i młodzieży. Młodzi artyści zagłębiają się w twórczy świat, aby odpocząć od codziennych obowiązków, takich jak nauka w szkole, korepetycje czy odrabianie zadań domowych. Rysowanie jest bardzo relaksujące i pomaga naszym pociechom odetchnąć od codziennych zmartwień. Wiele rodziców, widząc zamiłowanie swoich dzieci do rysunku, decyduje się zapisać je na profesjonalny kurs rysowania. Tam jednak okazuje się, że rysowania także trzeba się uczyć i przyswoić przy tym sporo wiedzy. Jak sprawić, żeby nauka rysunku pozostała dla nas przyjemnością, zamiast stać się kolejnym obowiązkiem? Zobacz, jak we Wrocławskiej Pracowni Rysunku i Malarstwa Domin łączymy naukę z zabawą, pomagając naszym uczniom wykorzystać swój twórczy potencjał.

Podstawy rysunku - czy trzeba się ich uczyć?

Często spotykamy się z dwoma przeciwstawnymi podejściami do rysowania. Część osób wyznaje zasadę, że bez znajomości podstaw rysunku ani rusz, i nie powinno się rozpoczynać autorskich rysunków, skoro tych podstaw jeszcze nie opanowaliśmy. Podstawy rysunku to niekoniecznie najbardziej twórcze zagadnienia – nauka podstaw rysowania obejmuje zagadnienia bardzo techniczne, jak perspektywa, horyzont, rysowanie brył, zaznaczanie przestrzeni, geometria czy rzucanie cienia. Podstawy rysunku są dość trudne do opanowania samodzielnie, przez co wiele osób szybko zniechęca się do dalszej nauki.

Z drugiej strony, często widzimy osoby, dla których rysowanie jest jedynie sposobem na odprężenie, przez co nigdy nie zaczynają uczyć się podstaw. W takich przypadkach jednak rozwój umiejętności jest bardzo powolny, a po latach ćwiczeń wciąż można zauważyć podstawowe błędy w pracach.

Oczywiście, są osoby, którym podpasuje jedna z tych dwóch metod – i nie ma w tym nic złego. Jednak według naszego doświadczenia, najlepsze efekty daje połączenie nauki z zabawą. Dlatego naszą misją jest pokazywanie naszym kursantom, że nauka podstaw rysunku powinna być dla nich przyjemna i ekscytująca.

W jaki sposób Warsztaty rysunku Wrocław łączą naukę rysunku z zabawą?

W Pracowni Rysunku i Malarstwa Domin we Wrocławiu zakładamy, że każde zajęcia z rysunku dla dzieci muszą spełniać dwa warunki:

  • przekazywać wiedzę merytoryczną,
  • być ciekawe i przyjemne.

W zależności od tematu lekcji, proporcje tych dwóch czynników są różne, jednak dzięki temu na żadnych zajęciach nie brakuje ani nauki, ani zabawy. Tematy z cyklu podstaw rysunku dzieci przyswajają dużo lepiej, operując na ciekawych przykładach, zamiast przyswajać “suchą” teorię. Na przykład, perspektywę dwuzbiegową możemy zrozumieć lepiej rysując nasze ulubione pudełka po grach planszowych, a budowanie kształtów na bryłach – rysując urocze fantastyczne stworzenia. Kiedy rysujemy coś, co jest dla nas przystępne i co nam się podoba – wiedza sama wchodzi do głowy! Tak zróżnicowane warsztaty rysunku znajdziesz we Wrocławskiej Szkole Rysunku Domin: https://nauka-rysunku.eu/.

Odpowiednia doza zabawy podczas nauki uchroni Cię przed rysunkowym wypaleniem, a także pomoże Ci utrzymać systematyczność w nauce. Nie bój się również przełamywać nudy, próbując nowych technik czy mediów rysunkowych. Wychodzenie ze strefy komfortu, na przykład nauka rzeczy, które myślimy, że “nie są dla nas”, próbowanie nowych mediów czy rysowanie rzeczy, których nigdy wcześniej nie rysowaliśmy, jest niesamowicie rozwijające i na pewno się opłaci! Życzymy miłego rysowania i samych sukcesów artystycznych!

Odpoczynek od zwykłej szkoły — kurs rysunku Wrocław

Codzienna rutyna szkolna może przytłaczać dzieci, dlatego ważne jest, aby ją przełamywać. Nie wszystkie szkolne lekcje odpowiadają zainteresowaniom dzieci. Ponadto, koleżanki i koledzy z klasy często nie mają tych samych pasji co nasze dziecko. Na kursie rysunku Domin we Wrocławiu Twoje dziecko będzie uczyć się tego, co kocha — rysunku! Lekcje rysunku dla dzieci znajdziesz na stronie https://nauka-rysunku.eu/. Dodatkowo, dzieci poznają inne dzieci o tych samych zainteresowaniach w swojej grupie. Dzięki temu mają wiele możliwości dzielenia się swoją pasją, pomagania sobie nawzajem, dyskutowania i rozwijania umiejętności społecznych.

Sprawdź ofertę wrocławskiej szkoły rysunku:

Do zobaczenia na zajęciach